sobota, 17 lipca 2010

Dlaczego powstał ten blog?

sobota, 17 lipca 2010
W zasadzie działo się to wszystko bardzo szybko, idea pojawiła się ze 2-3 dni temu i na konkrety długo nie trzeba było czekać. W rozmowach niejednokrotnie zgadzaliśmy się, że istnieje wiele zapomnianych historii i człowieka za serce chwyta, gdy uświadamia sobie, jak niewielu ludzi je zna. Stąd pomysł, by o nich przypomnieć i próbować poprzez ten blog promować wiedzę na ich temat.

A o czym konkretnie będzie ten blog? Cóż, nie chcemy zawężać się do jednego okresu historycznego, choć nie ukrywamy, że głównym tematem, na którym się skupimy, będą zapomniani bohaterowie II wojny światowej - na czele z Żołnierzami Wyklętymi. Jesteśmy im coś winni - zwłaszcza w czasach, w których Prezydent Rzeczypospolitej potrafił w Oświęcimiu wymienić wśród zasłużonych więźniów obozu Józefa Cyrankiewicza, pomijając rotmistrza Pileckiego.

Nie chcielibyśmy, aby ten blog był miejscem nudnym, przekazującym jedynie suche fakty historyczne, do których można szybko dotrzeć korzystając z Google. Spróbujemy zwracać uwagę na ciekawe rzeczy. Wiedzę o nich będziemy chcieli zdobywać z książek - biblioteki już na nas czekają. ;)


Nie wiemy kompletnie, czy podołamy postawionemu sobie zadaniu. Nie chcemy również tworzyć bloga sami - dlatego będziemy zapraszać inne osoby do współtworzenia tego projektu. Jeśli ktokolwiek chciałby nam pomóc - prosimy wysyłać do nas maile na przypominamy@gmail.com.

Na koniec pragniemy podkreślić, że nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną, nie tworzymy tego bloga na czyjeś zlecenie, nie mamy również wykształcenia historycznego. Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy są dumni z historii swego narodu i zamierzają pamięć o niej kultywować.

Z pozdrowieniami,

Kajdi & stork.

PS Szczególne podziękowania dla Spoczka za utworzenie loga widniejącego na górze.


2 komentarze:

Bibliofilka pisze...

Świetny pomysł na bloga, dziś dopiero Was znalazłam, pełen szacun,

Anonimowy pisze...

A ja dopiero dzisiaj was odkryłem. Szkoda, że juz nie publikujecie nic nowego. To była dobra robota!

Prześlij komentarz

 
◄Design by Pocket Distributed by Deluxe Templates